Чудотворен рецепт: Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Овој напиток може да ја излечи дури и најкомлицираната кашлица која не успева да ја излечи современата медицина.

Пробајте го овој рецепт, творците велат дека проверено помага.

За подготовка на напитокот против кашлица, направете го следново:

Стоплете шоља (250мл) млеко. Малку изладете. Потоа додајте лажица путер и лажица мед. Измешајте и додајте шоља изматена жолчка и 1/4 лажица сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек не само за кашлица – со успех лечи бронхитис, ларингитис и трајеитис кај деца и возрасни.

Лекот се пие пред спиење, најмалку 5 дена.

За возрасни 1 чајна лажица, за деца 1/2 чајна лажица, а познато е како одлично средство за исфрлање на шлајм.

Загрејте ги следниве состојки и испијте го во текот на денот – половина наутро, половина навечер:

2 лажици маслиново масло

2 лажици сок од лимон

2 лажици вода

1 лажица мед

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега