Чудесен напиток кој ги топи килограмите - делува како да сте направите 100 стомачни

 

Летото чука на врата, а доколку не сте задоволни со својот изглед, а немате време за теретана, ве советуваме да го направите овој напиток кој ќе ви помогне во борбата со килограмите.

Овој рецепт заедно со здрава исхрана ќе ви помогне да намалите неколку сантиметри во струкот.

Потребно ви е:

- 500 милилитри бадемово млеко

- 2 смрзнати банани

- 2 лажици путер

- бадемово или кокосово масло

- 2 лажици кисела павлака

- 2 лажици природен мед

- мали парчиња индиско оревче

Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа миксајте неколку минути. Ставете ги во чаша и пијте го напитокот додека е свеж.

Овој напиток ќе ја замени вашата дневна потреба за ужина.

 

 

 

13.05.2018 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега