Човек горел среде улица во Нови Сад - маж затекнат во пламен на автобуска станица

Во Нови Сад, синоќа околу полноќ затекнат бил човек во пламен.

Минувачите кои се нашле на улицата на лице место го изгаснале пламенот со ПП апарат.

Полицијата и итната помош излегле на лице место.

-Нашата екипа затекна маж без видливи изгореници. Тој беше превезен во Ургентниот центар, во стабилна и свесна состојба - рекла д-р Ивана Рамовиќ, портпарол на Службата за итна помош во Нови Сад.

Вознемирувачкото видео погледнете го ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега