Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор, пренесе МКД.МК.

Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица пожарникари.

Повредени лица нема, а причинета е само материјална штета. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа