Членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров заедно со Никола Попоски во посета на жителите на Хром (ФОТО)

Членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров заедно со Никола Попоски денеска ги посетија жителите на населбата Хром.

-Денес заедно со Никола Попоски ги посетивме жителите на населба Хром. Јасно и недвосмислено ни изразија отворена поддршка и ни посакаа голема победа на претседателските избори. Им посакавме да останат во добро здравје и им ветивме дека ќе дадеме максимум за да победиме и да ја насочиме Република Македонија кон вистинскиот пат.
Ќе победиме! Гордана Силјановска – Давкова ќе победи!, стои во Фејсбук статусот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега