Четворица од повредените кај Ласкарци на апарати за дишење - ссотојбата критична

Деветнаесетгодишната девојка на која лекарите мораа да и ја ампутираат ногата се бори за живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување. Освен неа, уште тројца повредени во страшната несреќа кај Ласкарци, се на апарати за дишење, пренесе Алфа.

Најмладиот патник кој се здоби со сериозни и тешки повреди, петнаесетгодишното момче, кое во несреќата загуби блиски членови од семејството, е добро. 

Лекарите будно ја следат состојбата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега