Четиригодишната Ева ја чека мајка си - не знае дека нема да си дојде по трагедијата во Ласкарци

Четиригодишната Ева од гостиварското село Дебреше вчераутро ја побарала мајка си веднаш штом се разбудила, а во средата едвај заспала без неа.

Малата Ева не знае дека мајка и нема да се врати дома по страшната автобуска несреќа кај Ласкарци, пренесе Независен.

Сè уште никој нема храброст да ѝ каже дека мајка ѝ не се враќа, откако 29-годишната жена загина во автобуската несреќа, заедн осо уште 13 лица.

Огромна тага и болка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега