Четири села во Скопје 4 дена ќе бидат без вода

Без вода од утре до петок во периодот од девет до 13 часот ќе останат корисниците од селата Љубин, Сарај, Глумово и Матка во Скопје.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, причината за прекинатото водоснабдување е чистење и дезинфекција на резевоарот во селото Љубин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.09.2020 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега