Често и се закануваат со убиство и силување поради нејзиното хоби

Медицинската сестра  од САД, Ајдахо, во слободно време се занимава со лов, а на Инстаграм ја следат 27.000 луѓе со кои често споделува фотографии од својот плен.

Најголем плен кој го има уловено е мечка од 150 килограми.

Кејт вели дека нејзиниот татко пред десетина години ја одвел на лов , па таа брзо се вљубила.

Таа додава дека од својот лов користи апсолутно се, а единствено не го јаде месото од волк, бидејќи не е погодно за луѓе.

„Кожата и галавата ја препарирам“ изјавила гордо таа.

-Никогаш не сум убила животно поради забава, ги ловам исклучиво поради нивно зачувување и храна.

Сепак поради љубовта кон ловот таа секојдневно добива закани, некои сакаат да ја убијат а други и се закануваат на нејзината ќерка.

-Освен со смрт ми се закануваат и со силување, но јас сето тоа го игнорирам.Само сакам да им покажам на луѓето дека ловот нее исклучиво за мажи. Се надевам дека во тоа ќе ме подржат што повеќе жени“ рекла Кејт.

 
 
 
View this post on Instagram

This bear is so special to me. As many of you saw, I had missed an awesome bear due to my scope being off. I was so upset with myself and the situation that I almost didn’t go back out the next night. Little did I know, missing that bear was a blessing in disguise. The very next night this brute of a bruin came in. I set up, shot and dropped him where he stood. I guess that’s why hunting is so amazing you can go from the lowest of lows to the highest of highs in an instant. I couldn’t be more grateful for this experience and the lessons that came with it. . . . #bearhunting #springbear #colorphase #bait #womenwhohunt #huntress #girlshunttoo #girlswhohunt #publicland #otc #diyhunt #rifle #hunting #conservation #backcountry #camo #ammo #myhuntstory #whatgetsyououtdoors #idaho #huntingphotography #kingscamo #predatorcontrol #predatorhunting

A post shared by Kate Small (@kate_small_outdoors) on Jun 13, 2019 at 9:50am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

CALLING ALL ELK, DEER AND MOOSE HUNTERS! If you still want to have the privilege and ability to hunt these animals, it’s imperative we keep the wolf population under control! If you are in the Treasure Valley area tomorrow stop by for the Foundation for Wildlife Management informational meeting. Help save our ungulates while getting reimbursed up to $1,000 per wolf and you keep the pelt! Meeting will be at 11:30 AM on May 11th at the Boise Public Library. . . . #wolfhunting #predatorhunting #predatorcontrol #hunt #hunting #huntress #elkhunting #buck #bull #firstlite #camo #rifle #archery #hunter #coyotehunting #huntingphotography #backcountry #girlshunttoo #womenwhohunt #huntidaho #wolfhunter #muley #predatormanagement #PredFreaks #myhuntstory #IAMSPORTSMAN #DuesPaid2019

A post shared by Kate Small (@kate_small_outdoors) on May 10, 2019 at 6:51am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега