Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни случаи

Скопските општини Чаир, Аеродром и Кисела Вода имаат речиси идентичен број на активни заразени со коронавирусот.

Според денешната статистика на Министерството за здравство, најголем број на заразени има во Чаир, 168, во Аеродром има 161, а во Кисела Вода 158.

Центар и Карпош, пак, имаат идентична бројка, 128.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 168
• Аеродром - 161
• Бутел - 92
• Гази Баба - 139
• Центар – 128
• Карпош – 128
• Сарај – 70
• Кисела Вода – 158
• Ѓорче Петров – 101
• Студеничани – 54
• Шуто Оризари – 113
• Арачиново – 24
• Илинден – 23
• Петровец – 17
• Чучер Сандево – 10
• Сопиште – 20
• Зелениково- 8
• Странец – 8

• Нераспределен- 4

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега