Цените за недвижнини во Сплит се повисоки - откриено колку изнесува метар квадратен во елитните населби

Во Сплит, цената на метар квадратен во елитните квартови достигнува и до 4.000 евра.

Во Сплит последниве две години новоградбите поскапеле дури за 30 отсто, пишува „Пословни дневник“ повикувајќи се на ХРТ, која истакнува дека и покрај тоа се што доаѓа на пазарот се продава.

Повеќето нови станови кои се далеку од центарот на градот се веќе продадени.

Побарувачката е многу поголема од понудата на пацените во последните две години „дивеат“ и се движат од 2.400до 4.000 евра за метар квадратен.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега