Целосно нов хит: Инстаграм воведе нова опцијакоја ги воодушеви корисниците

 

Инстаграм за своите корисници воведе нова опција. Отсега тие ќе имаат можност пцијата „фејс филтер“ да ја користат во реално време, односно кога користат прикажување видеа во живо.

Популарната мрежа претставила фејс филтери кои можат да детектираат лице и да додаваат различни визуелни ефекти за време на смињата во живо.

Иако оваа опција официјално е објавена денеска, до сите корисници ќе пристигне во текот на наредните недели.

Погледнете како изгледа:

 

 

 

 

22.09.2017 - 21:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа