Целосно изгоре куќа во пожар во Скопје

 

При пожар во Скопје, целосно изгорела куќа на скопјанец, информира МВР.

-Вчера во 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Црногорска“ во Скопје настанал пожар во куќа сопственост на 59-годишниот Н.Н.

Во пожарот куќата целосно изгорела, а повредени лица нема. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита. Увид извршила екипа од СВР Скопје - соопшти полицијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 16:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега