Целосен пресврт со времето по пеколот - До кога ќе има невреме

Времето целосно се смени, по пеколот невреме и пад на температурите.

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на невреме сопообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Во петок и за време на викендот ќепреовладува сончево време, но ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд со грмежи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 07:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега