Цело село плаче по оваа трагедија: Ова се мајката и синот кои настрадаа бидејќи немаа како да ја платат сметката за струја

 

M.M (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М загинаа од струен удар, кога над  нивната куќа во Глоговица, Србија паднала жица под напон. Како што пишуваат српските медиуми, трагедијата се случила пред два дена, а мајката настрадала додека се обидела да му помогне на синот. Ранко Филиповиќ од соседното село Лужани вели дека добро го познавала семејството кое му се случи оваа незапамтена трагедија. 

На нив пред месец дена им ја исклучиле струјата бидејќи немале да си ги платат сметките. Поради големиот студ ја приклучиле со некои жици кои ветерот ги откачил па мајката и синот настрадаа од струен удар. 

 

 

 

21.04.2017 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа