Целиот свет запрепастен - се појави мистериозно суштество по ураганот

 

По ураганот „Харви“ на плажа во Тексас се појави мистериозно морско суштество, а биологот и експерт за јагули Кенет Тај верува дека зтанува збор за змијолика јагула со заби.

Жена, која на плажата ја проценувала штетата направена од ураганот, го пронашла чудното животно, а за Би-Би-Си изјавила дека суштеството најверојатно е од морските длабочини, па за време на урагнот било исфрлено на крајбрежјето. 


 
 

 

 

14.09.2017 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа