Целата купола исчезна, а останаа рушевини: Видео кое најдобро ги покажува размерите на катастрофата во Нотр Дам

Париската катедрала Нотр Дам за малку успеа да ја спаси структурата благодарение на пожарникарите кои се избореле со огнот.

Пожарот го уништи кровот и кулата, а колкави се размерите и штетатакоја ја направи огнот  може да се види на видеото во продолжение.

Според најавите катедралата ќе биде затворена 5години. Сепак веќе се собрани околу милијарда долари за обова на катедралата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега