Цел живот шпагеите ги приготвувате на погрешен начин- еве на кој начин ги готват Италијанците

Едно од најпознатите јадења од италијанската кујна се шпагетите.

Сигурно сите ја оставате водата да зоврие па ги додавате шпагетите, а некои пак додаваат и сол впо водата.

Сепак ова според Италијанците е погрешно и постои полесна и побрза постапка.

Треба да користите тава, да ги додадете шпагетите, а потоа да ја сипете водата и таа мора да биде ладна.

Ладната вода спрецува шпагетите да се залепат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 20:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега