Цел свет се побуни- овие смајлиња веќе не постојат

Гугл изгледа си призна на самиот себеси дека згреши и дека е време таа грешка да се поправи. Имено, досегашните смајлиња, кои за многумина личеа на врвови од прсти одлучиле да ги земанат со стандардни.

Иако очекувањата биле дека оваа промена ќе доведе до воодушевување или бар олеснување кај поголемиот дел од публиката, изгледа дека човечката носталгија е посилна од сите други чувства. Имено, изненадно почнале да се јавуваат луѓе на кои им недостасуваат старите смајлиња и ги сметаат за убедливо најдобри.

Какво е вашето мислење?

 

 

 

19.05.2017 - 21:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа