Цеца ја отвори душата, молчела две години за своите здравствени проблеми

Цеца 2019 година ќе ја памети по многу работи. Го ожени својот син Вељко и направи свадба за која се уште се зборува, за Нова година настапуваше во еден познат белградски хотел, но познатата фолк-пејачка ги изненади сите кога неодамна си ја отвори душата и пред новинарите призна дека имала здравствени проблеми.

Имав здравствени проблеми. Последните две години имав проблем со здравјето, но ништо страшно, на крај се’ се среди. Сега се е во ред, изјави неодамна пејачката.

Таа додаде дека во организмот и се задржувала водата и имала спор метаболизам, но и дека сега се’ е во ред.

Не е тоа нешто страшно, туку нешто што им се случува и на другите луѓе. Најважно е што сега сето тоа се среди.

Таа додаде и дека тоа е нешто што едноставно се случува и дека не се плашела, туку направила сé за да оздрави.

Покрај ова Цеца зборуваше и за Вељко, но и за снаата Богдана која е блажена состојба. Таа не заборави да истакне дека е пресреќна што наскоро ќе добијат принова во семејството, а Вељко неодамна откри дека неговата сопруга носи машко дете и дека ќе му го дадат името Жељко.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега