Цеца и Карлеуша денес не можат да се поднесат, а некогаш соработувале- откриена долго чувана тајна на двете пејачки

Познатите српски пејачки Цеца и Карлеуша веќе со години водат „војна“ поради која често се среќаваат на суд.

Сите знаат дека тие две не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно, па имаат и песна отпејано заедно.

Се работи за песната „Ваздух кои дишем“ од Славица Трипуновиќ.

Тогаш популарната Цеца и 15- годишнаа Карлеуша заедно пееле како пратечки вокали, а подоцна Цеца ја преработила истата песна и ја направи нејзин најголем хит.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега