Царовска на трибина во Тетово: За нас секој е важен

Ние веруваме во нашите граѓани, веруваме во секој наш граѓанин, порача вечерва од граѓанската трибина „На прав пат“ во Тетово, потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска. 
 
- Остануваме да се бориме за иднината на нашата држава, за нашите граѓани. Затоа и реализиравме серија на мерки, градиме еднаква држава којашто се грижи за секој нејзин граѓанин. Нашиот фокус се граѓаните и подобар живот за сите, вели таа.
 
Вели ние веруваме во секој граѓанин, веруваме во секој од вас и во оние и кои не се присутни во салава.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега