Царовска: Им помагаме на граѓаните во социјален ризик да се вработат

 

Воведовме гарантирана минимална помош, им помагаме на граѓаните во социјален ризик да се вработат, за трајно да излезат од сиромаштија напиша министерката Мила Царовска на својот Фејсбук профил во опис на видеото кое го објави. Таа додаде дека 5 членото семејство кое имало 3.600 денари месечен приход сега зема 11.000 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега