Бура на Твитер: Канје Вест мокри врз наградата Греми (ВИДЕО)

 

Откако ја спореди музичката индустрија со модерно ропство, тој објави стотици страници од неговите договори, а сега објави и снимка на која се чини дека мокри врз наградата „Греми“.

Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази жалење за малиот број Афро-американци на високи позиции, но објави и стихови од Библијата. Тој тврди дека нема да издава повеќе музика сè додека Сони и Универзал не го ослободат од договорите и побара од „секој адвокат во светот“ да ги разгледаат овие договори.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 23:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега