Бугарското обвинителство: Извадени се 44 тела - Едно лице не е ниту меѓу преживеаните, ниту меѓу починатите

Бугарското обвинителство на денешната прес-конференција соопшти дека извадиле 44 тела, а во фаталната несреќа беше пријавено дека се починати 45 лица.

За едно лице не се знае ниту каде е, ниту дали е меѓу преживеаните ниту меѓу починатите.

Моментално, 7те преживеани се хоспитализирани и надвор од животна опасност. 

25.11.2021 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега