Бугарка вмешана во проституција уапсена во Тетово

Жена државјанка на Република Бугарија уапсена во Тетово поради вмешаност во проституција.

-Вчера во 10:00 часот во Тетово на улицата “120“, од страна на полициски службеници од СВР-Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено крвично дело „посредување при вршење проституција“ приведена била 47-годишната Ј.Н.од Република Бугарија.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2018 - 12:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега