Брзо и лесно: Отстранете ги сите семки од лубеницата за само 2 секунди

Во овие врели денови, лубениците се вистинско освежување зарем не?

Повеќето луѓе ги сакаат, но она што никој не го сака се семките во нив.

Треба да ги отстраниме, а тоа ни одзема време и ни го уништува уживањето. Тоа повеќе не е проблем, а еве и зошто.

Ви претставуваме трик со чија помош лесно ќе ги остраните сите семки и едноставно ќе уживате во лубеницата!

 

 

 

26.07.2017 - 21:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа