Брзо и едноставно- Полнети јајца

 

Едноставно и вкусно!

Состојки:

5 јајца

50 гр. сланина

50 гр. пршута

100 гр. мајонез

1/2 лажичка сенф

2 лажици крем сирење

200 гр павлака

сол и црн пипер

Припрема:


Сварените јајца пресечете ги и извадете ги жолчките. Изгмечете ги и додајте сенф, мајонез, посолете ги и на крајот додадете ги сецканите сланина и пршута. Помешакте павлака со зачини, две лажици крем сирење по избор и сето тоа посолете го. Доколку е потребно, додадете и уште некој зачон по желба. Смесата префрлете ја во готварски шприц или со лажица наполнете ги белките.

Одлични се за доручек, а можете да ги однесете и на работа.

 

 

 

07.03.2017 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа