Бројот на жртви од страшниот ураган порасна на 7, се стравува дека бројот на мртви ќе се зголеми (ВИДЕО)

Во удар на ураганот Дориан на Бахамите загинаа седум лица, соопшти синоќа премиерот Бахам Хјуберт Минис.

Тој изјавил дека се плаши дека бројот на жртви е поголем.

Минис посочи дека се работи за „историска трагедија“ за карипскиот апхипелаг од 700 острови, кој е погоден од исклучително силен ветер и бранови повисоки од островските куќи.

Ураганот Доријан вчера ослабна во трета категорија со ветер од околу 205 километри на час над Бахамите, јави американската метеоролошка служба.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.09.2019 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега