Бројот на лица во самоизолација во земјава близу 10.000, регистрирани прекршувања на полицискиот час

Бројот на лица во самоизолација во последниве 24 часа достигна 9.964, а во државен карантин ставени се 31 лице, дознава Алсат.

Според „Алсат“, за време на синоќешниот полициски час регистрирани се 6 случаи на прекршување на мерката од страна на лица до 18 години, 6 од страна на лица постари од 67 години и 65 прекршувања од останати категории на граѓани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега