Бритни Спирс кажа „ДА“

Музичката ѕвезда Бритни Спирс се вери со Сем Асгари. Таа го прифати предлогот за брак и оваа вест ја соопштија и на социјалните мрежи. Во објавеното видео, пејачката го покажува свршеничкиот прстен со четири-каратен брилијант, на кој е изгравиран „Lioness“ (Лавица), односно прекарот на Сем за Бритни.

 Погледнете како Бритни одлучи да ја соопшти радосната вест со своите обожаватели.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Спирс и нејзиниот поранешен личен тренер започнаа да се состануваат откако се запознаа на снимањето на спотот за „Slumber Party“ во 2016 година, а објавија дека се заедно на првиот ден од 2017 година.

13.09.2021 - 19:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега