Британски туристи повредени во сообраќајка во Хрватска

Единаесет лица се повредени денеска кога автобус со британски туристи се превртел на автопат во Хрватска.

Жртвите,  возачот и 10 патници, веднаш се префрлени во болница, каде е утврдено дека ниту еден од нив не е посериозно повреден.

Засега не се познати причините за несреќата.

ФОТО: Евести

најчитано сега