Британската кралица ја минала ноќта во болница

Британската кралица Елизабета II. ја поминала ноќта во болница за прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена.

Кралицата во средата го откажала своето службено патување во Северна Ирска, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и дека тоа не е ковид-19.

„Придржувајќи се до препораката на лекарот да се одмори неколку дена, кралицата беше на прелиминарни тестови во средата. Таа се врати во замокот Виндзор за време на ручекот и е добро расположена“, соопштија од палатата.

Според извор близок до кралската куќа, кралицата останала во болница од практични причини, а во вчера попладне се вратила на полесните обврски.

Деведесет и петгодишната кралица владее речиси седум децении.

22.10.2021 - 20:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега