Британците и САД ја користат мигрантската криза за да работат против другите земји- „шверцуван“ ирански нуклеарен техничар

Британските шпиони ја искористиле мигрантската криза за да можат во Британија да прошверцуваат ирански нуклеарни експерти.

Човек за кој се наведува дека има 47 години, пристигнал на гумен чамец, преправајќи се дека е мигрант, пренесува „Сиднеј Експрес“

Од Иран со извекле агенти од израелски Мосад и го довеле до Турција, а оттаму продолжил низ Грција, Албанија, Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија и Франција, а потоа со чамец на наддувување преку Ламанш во Британија. Вкупно 4.500 километри. Се симнал кај Лид во Кент последните денови од минатата година со уште 12 други мигранти.

Медиумите наведуваат дека тој е „нуклеарен техничар“ и дека има важни информаци за нуклеарната програма на Иран. И не само тоа, учествувал и во припремање на антената на главниот ирански нуклеарен научник Мустафа хмадија Роштан, кој е убиен во 2012 година во експлозика којабила подметната во неговиот автомобил.

Оваа акција заедничи ја извеле Израелци,американската ЦИА и британските М16.Британците ги вклучиле ЦИА и израелски Мосад за да се скријат зад нив, зошто тие се потписници на иранскиот нуклеарен договор, од кој САД се повлекоа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега