Бришковска за сведочењето на Нинџа: Неточен и невистинит исказ

Не бев во штабот на ВМРО-ДПМНЕ од каде што наводно се планирале настаните на 27 април минатата година. Запрепастена сум од невистинитоста на исказот на Александар Василевски-Нинџа. Целосно е неточен, кажа поранешната заменичка министерка за правда Билјана Бришковска- Бошковска по вчерашното сведочење на обвинетиот Василевски за настаните во Собранието на 27. април минатата година во Собранието.

Таа демантираше дека била дел од штабот на ВМРО-ДПМНЕ од каде што се планирале настаните на 27 април.

При сведочењето, Вассилевски ја обвини Бришковска дека таа ја дала наредбата да се отворат вратите од Собранието по што толпата да влезе во Собранието.

 
 
 
 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега