Брестовац: Кире е голем, младите да не бегаат од одговорноста

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац ја искоментира победата над Украина како тесна, но заслужена, пренесува Дриблинг.мк.

Брестовац ја потенцираше големината на Лазаров чиј последен удар значеше победа за нашата селекција.

„Закочивме во комбинаторика, младите не смеат да бегаат од одговорноста, во одбарана останавме малку кршливи, „7 на 6“ беше тешко да се игра цело време, Кире е голем“ – изјави слекторот Брестовац.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2020 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега