Бремена Србинка спасила 4- годишно дете на Халкидики

 

Бремена Србинка спасила 4- годишно дете на Халкидики.

Таа била на базен кога детето само дошло да се скапе.

„Оддеднаш детето отишло во длабокото и почнало да се дави, Драгана без размислување веднаш скокнала по него и од водата го извлекла детето“ велат сведоците.

Набрзо пристигнала и неговата мајка, а само неколку часа подоцна ги знашла нова невоља.

Невреме фатило околу 21 часот, а се наведува дека утринава туристите се разбудиле со ужасни слики.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега