Бремена манекенка ја исклучува светската тениска ѕвезда од татковството

Германската тениска ѕвезда Александар Зверев наскоро ќе стане татко, пишува Билд.

Така барем тврди неговата поранешна девојка (27) во едно неодамнешно интервју. „Јас сум бремена 20 недела и чекам бебе со Алекс“, рече таа.

Но, моментално седмиот тенисер на светот и манекенката раскинаа во август по една година во врска. Патеа вели дека имале различни погледи на животот. „Секој што живее со спортист мора да го почитува тој начин на живот“, вели таа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Last bikini picture? #byebyesummer

A post shared by Brenda (@brendapatea) on Sep 17, 2020 at 2:43am PDT

Патеа откри дека не е во контакт со него и дека не сака да го дели старателството со него. „За тоа не станува збор“, рече таа.

"Детето не беше планирано, но ќе дадам се од себе да го пораснам во хармонично опкружување. За среќа, јас сум во позиција да го воспитам сама", додаде таа.

Инаку, Бренда има скоро 280.000 фанови на Инстаграм, со кои вчера сподели фотографија од трудничкото стомаче.

 
 
 
View this post on Instagram

Sooo.. der tägliche Wahnsinn kann jetzt beginnen. Ich bin wach!gt;>>>>> Habt einen schönen Sonntag

A post shared by Brenda (@brendapatea) on Jul 12, 2020 at 1:08am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега