Братот на Ѓоковиќ тајно се венчал: Марко се ожени со преубава Бразилка (ФОТО)

Братот на Новак Ѓоковиќ, Марко Ѓоковиќ се оженил во тајност.

Марко „скокнал во тавче“ со бразилската дизајнерка Летиција Тесари, пренесуваат српските медиуми.

Парот бил во врска три години, па одлучил да стапи во брак.

Венчавката е одржана уште минатата година, но јавноста се до сега не била спознаена со тоа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Love is the answer

A post shared by Мarko Djokovic (@djokomare) on May 3, 2019 at 11:47am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.07.2019 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега