„Бракот не може да се одглуми“ - Сузана Турунџиева ја отвори душата

 

Македонската водителка Сузана Турунџиева не престанува да го привлекува вниманието со своите изјави на социјалните мрежи. Преку својот Фејсбук статус таа ја го искажа и своето мислење за бракот.

„Бракот не е оргазам за да го одглумиш“, напиша таа на Фејсбук, па додаде „Затоа на одредени глум(и)ци им е кратка кариерата”.

Таа изминатиов период е повторно активна во музиката, па им се врати на ноќните свирки. Настапува со безвременска музика во локалите во Скопје, постојано ги промовира своите нови книги, а летово поголемиот дел од времето го помина и во Битола, каде што читаше поезија. 

 

 

 

12.01.2018 - 23:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа