Брачен пар од Белград запрепастен: Никола додела зборувал на телефон, здогледал змија во спалната соба

Брачниот пар Лилјана и Никола Вујановиќ вчера пронашле змија белоушка, долга повече метри, во спалната соба на својот дом во Ѕвездара, Србија.

Во спротива од нивниот дом има шума, па најверојатно и оттаму дошла и змијата.

Како штор маскажал Никола Вујановиќ, додека разговарал на телефон со пријател, случајно во спалната соба кај ормарот забележал змија.

-Влегувајќи во просторијата махинално се свртев кон гардероберот и не можев да верувам во што гледам, во змија долга метар. Најверојатно влегла низ влезната врата, иако на нив има комарник. Прво ја згазив за да ѝ го поматам паметот и ја изнесов во дворот, каде ја усмртив - наведува тој.

После непријатната ситуација, змијата ја фрлил во контејнер.

Брачниот пар истакнува дека случни случаи не се случувале претходно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.07.2020 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега