Бошкоски: Никој не ме контактирал за да бидам министер

 

Никој не ме контактирал за да бидам министер. Љубе Бошкоски демантира дека се договара негов влез на Илинденска на испразнетото место на Рамиз Мерко како министер без ресор.

„Никој не ме контактирал и н сум разговарал за таа опција“ – кратко одговори Бошкоски коментирајќи дека неговата партија останува во власта преку директорските позиции.

Бошкоски го поддржа Заев на последните избори.

 

 

 

14.11.2017 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа