Борко се огласи по победата: Сакајте си ја својата држава и народ

Македонската сениорска репрезентација славеше над Исланд со 34-33 во мечот од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година, а по победата се огласи и Борко Ристевски.

Тој овој триумф му го посвети на Брестовац со желба да се множат победите.

- Нова селектор, нова тактика, нова победа, напиша Борко.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2019 - 08:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега