Борко Ристовски од Словенија: Никогаш северна (ФОТО)

 

Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти се наоѓа во Словенија каде што ја завршува последната фаза од подготовките за Европското првенство кое стартува на 9. јануари.

Додека се во тек подготовките на Борко не му се допадна тоа што во хотелот пред името Македонија стоеше буквата „Н“ (North). Борко ја прекрчта буквата и фотографијата ја објави на Инстаграм со натпис „никогаш северна“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.01.2020 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега