Борко Ристовски на Инстаграм: Да бидеме на чисто – Македонија вечна

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, за време на интонирањето на химната на мечот со Бахреин ги држеше трите прста на срцето.

По победата Борко испрати порака на Инстаграм која гласеше.

За да бидеме на чисто – Македонија вечна, напиша Борко на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 19:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега