Борис Џонсон на интензивна нега

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, јавува Би-Би-Си.

Тој побарал од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да се повлече од него.

55-годишниот британски премиер во неделата беше примен во болницата „Свети Томас“ во Лондон со „постојани симптоми“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега