Бора Чорба важел за најпосакуван маж: Почекајте само да видите како изгледал пред 30 години (фото)

 

На почетокот на кариерата, Бора Чорба важел за еден од најзгодните мажи на музичката сцена, а девојките биле луди по него.

Бора бил посакуван се до крајот на 1980 година, кога одлучил да се посвеи на политиката, кафаните и пишување текстови.

Еве како изгледал пред повеќе од 30 години:

 

 

 

 

 

07.12.2017 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа