Бомбашки напад на полициска станица во Нови Сад

Непознато лице вечерва околу 21:10 фрлила експлозивна направа пред влезот во полициската станица Србобран во Нови Сад, јавуваат српските медиуми.

Не е познато за каков вид експлозивна направа станува збор. Според првичните информации нема повредени. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега