Бомбаш-самоубиец усмрти 20 лица на погреб

Денеска во Пакистан Пакистанец се разнесе и усмрти 20 лица додека беа на погреб.

Од бомбата се ранети околу 50 лица.

Експлозијата се случила во северозападен Пакистан.

најчитано сега