Бомба за имунитет и крвната слика - една шолја многу помага

 

Направете напивка за јакнење на крвната слика и имунитетот.

Ви требаат килограм мед, килограм лимони, килограм зелени јаболка, килограм цвекло и килограм моркови.

Се убаво измијте со вода и излупете, па изрендајте ги сите состојки и оставете ги да стојат 24 часа.

Процедете ја течноста низ газа, па потоа ставете ја напивката во стаклено шише и пијте по потреба.

 

 

 

16.04.2018 - 20:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа